Späť

Amphiprion Ocellaris - Klaun očkatý tzv. Nemo

Pridané: 14.12.2016 16:05:47 Počet zobrazení: 1463

14 December 2016

Klaun očkatý je snaď asi jedným z najobľúbenejších morských rýb chovaný v morskom akváriu. Jeho krásne oranžové telo oblečené s bielymi pruhmi v čiernom lemovaný sa okamžite odlišuje od iných .

Amphiprion Ocellaris - Klaun očkatý tzv. Nemo

Tento člen rodiny Pomacentridae je výborným doplnkom pre takmer všetky morské akváriové systémy. Čo robí túto osobitnú odrodu ešte príťažlivejšou pre akvaristov je skutočnosť, že každý klaun očkatý je odchovaný v zajatí čím pomáhajú chrániť krehké prostredie útesového sveta.

1Odchovaný v zajatý klaun očkatý má aj ďalšie jedinečné výhody v porovnaní s divokým lovených druhov. Tým že je odchovaný v zajatí je veľmi odolný a viac zvyknutí na podmienky u domácich akváriách. Preto, z neho robí skvelú voľbu pre začiatočníkov aj pre skúsených akvaristov. Klauny očkatý môžu byť tiež chované s radom iných odchovaný rýb v zajatí, i v prípade dovozu do akvária v rovnakom čase.

Klaunov očkatých je tiež ľahko odchovať v domácom akváriu. Samice bude väčšie z páru a dve ryby zvyčajne zostávajú dlhšiu dobu blízko pri sebe v akváriu. Ukladajú vrstvu ikier na rovnú plochu a bránia ich od ostatnej rybéj osádky. Ikry sa zvyčajne liahnu 6-11 dní v závislosti od teploty vody. Poter musí byť chované v oddelenom akváriu na strave z vírnikov.

Klaun očkatý je tiež známy ako falošný percula klaun, False Clown Anemonefish a Anemone Demoiselle. Táto ryba je niekedy predávaná ako percula klaun, aj keď to tak nie je. Farebný vzor je veľmi podobný, ale nie je tak jasne oranžový. Zajatý ocellaris má zvyčajne podstatne svetlejšie sfarbenie a často mu chýba jeden pruh.

Je agresívny jedák. Bude prijímať väčšinu mäsitých pokrmov a mrazeného krmiva.

Minimálny objem: 120L
Starostlivosť : Lahká
Útes kompatibilita: Áno
Vodné podmienky: 23-28C° , PH 8-8,5
Veľkosť: 8-12cm
Farebná Forma: čierna, oranžová, biela
Strava: všežravec

Partneri:

koi

www.koikapor.sk

www.koic.cz

záhradné jazierka a

okrásné ryby

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies.

Viac sa dozviete o ochrane osobných údajov