Ako môže proteinový skimmer zlepšiť údržbu?

Pridané: 8.12.2016 14:44:38 Počet zobrazení: 886

08 December 2016

Odpeňovače sú typickým prvkom akvarijnej filtrácie, že takmer každá filtračná zostava obsahuje aspoň jeden. Je možné, aby bola úspešná, filtrácia bez jediného odpeňovača?

Ako môže proteinový skimmer zlepšiť údržbu?

1Proteínový skimmer odstraňuje rozpustené organické látky z vody cez tzv. praskanie bublín. To napodobňuje prirodzený proces oceánu produkujúci morskú penu s cieľom zbaviť sa odpadu.

Vzhľadom k tomu, proteínový skimmer odstraňuje organický odpad, čo znižuje pravdepodobnosť rias. Existuje niekoľko výhod pre proteínový odpeňovač oproti iným filtračným zariadeniam.

Odpeňovače sa ľahko čistia. Jediné, čo musíte urobiť, je čistiť zberný pohár pár krát týždenne.Je to jednoduchšie, než by ste museli vymeniť filtračné médium. Zberače sú zvyčajne drahé pre začiatok, ale jeho prevádzkové náklady sú minimálne.

2Skimmery navyše pridávajú kyslík do vášho akvária, pretože sú poháňané vzduchovými bublinami. To vytvára prostredie menej vhodné pre cyanobaktérie (sinice), pretože sa im darí v prostredí chudobného na kyslík. Ak vynecháte výmenu vody, ale sú spustené skimmery, váše akvárium to priveľmi nezasiahne. Proteínový skimmer pomáha s veľkou bio-záťažou a neustále čistí vodu.

Zberače sú vhodné i pre akvária s nízkou produkciou živín, ako sú malé polypy a prevažne kamenisté nádrže a pre nad dimenzované nádrže nano, existujú i obrovské skimmery s triedenými zberačmi, a tam sú dokonca samočistiace poháre pre ľudí s hektickým životom.

Proteínové skimmery majú rozhodne svoje miesto v každej barierovej nádrži; Namiesto trávenia dní čistením riasy z hornín a koralov si môžete užívať akvárium. Jednoducho je to najvďačnejšie filtračné zariadenie.

3

Partneri:

koi

www.koikapor.sk

www.koic.cz

záhradné jazierka a

okrásné ryby

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies.

Viac sa dozviete o ochrane osobných údajov