Späť

Heteractis Aurora

Pridané: 12.12.2016 19:30:42 Počet zobrazení: 819

12 December 2016

Korál Heteractis aurora je ľahké určiť, pretože má jedinečné "operlené" chápadlá. Chápadlá majú biele škvrny, ktoré sa zväčšujú do koralu - ako opuch. Tam môžu byť jednotlivé vyduté alebo môžu splynúť do vzorov.

Heteractis Aurora

Je zvyčajne šedo-zelenej až do gaštanovo hnedej farby. Je trochu utlmená v porovnaní s viacerými brilantne farebnými klaunmi, ktorý hosťujú na sasanke.

1Tieto krásne a pomerne vytrvalé korále, dokážu zvládnuť i chvíľkové zhoršené prostredie, čím je obľúbený medzi akvaristami. Vo voľnej prírode žijú v plytkých vodách, a hoci sa nachádzajú v trhlinách na útesoch, sú častejšie nachádzané na piesku. Ak sa sasanky cítia ohrozené tak bleskovo zmiznú do piesku.

Minimálna nádrž: 190 L
Teplota: 22,2 až 26,1 ° C
Veľkosť: 25.40 cm

Tento druh nie je na Červenom zozname IUCN pre ohrozené druhy.

Korálové sasanky sa nachádzajú v hĺbke 1-5 m.

Môže dosiahnuť až 25 cm v priemere, ale v akváriu dosahuje len 7,5 až 10 cm. Je známe, že niektoré sasanky môžu žiť stovky rokov.

 Ústa sú v strede. sú takmer neustále uzavreté a otvárajú sa až keď má hlad. Ústa sú tiež varovným signálom. H. aurora prijíma potravu a zbavuje sa odpadu pomocou rovnakého otvoru.

Táto sasanka je mäsožravec, ale sú dobre vybavené nutričnými alternatívami pre ich blaho. Prijímajú tiež denné výživu ako symbiotické riasy, zooxanthellae. Používajú i jedovaté bunky, ktoré nájdeme v ich chápadlách. Absorbujú živiny z vody okolo nich a konzumujú odpady z rezidentných zvierat, ako klaun.

V zajatí môžete kŕmiť svoje H. Aurory mixom nasekaných čerstvých kreviet, rýb a mušlí. Veľké sasanky potrebujú jedlo denne, stredné sasanky sa budú musieť kŕmiť 5-krát týždenne, a mladé či menšie postačí 2 až 4 krát týždenne.

 

Partneri:

koi

www.koikapor.sk

www.koic.cz

záhradné jazierka a

okrásné ryby

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies.

Viac sa dozviete o ochrane osobných údajov