Svätojánsky chlieb - pre kone, 1 kg

Svätojánsky chlieb - pre kone, 1 kg

Hodnotenie produktu: 4.75/5 (4x)

Vaše hodnotenie:

v domovine zvaného tiež Karob. Výborné doplnkové krmivo pre kone, ale aj prežúvavce, hlodavce, veľké papagáje, ai. Sladká chuť, príjemná vôňa. Bezlepkové, vysoký obsah vápnika, medi, stráviteľné vlákniny, ai.

2,95 € s DPH

Import kód: VCL20

Dostupnosť: Skladom

Charakteristika: Rohovník obyčajný (Ceratonia siliqua) je rastlina z čeľade bôbovité. Jeho plody sa nazývajú tiež svätojánsky chlieb, alebo taky karob, názov pochádzajúce z oblasti jeho pôvodného výskytu - Palestíny .. Plody (cecky) svätojánskeho chleba sa používajú v potravinárstve (ako náhrada kakaa) a na kŕmenie bylinožravých zvierat.

Vo stredomorí kŕmili karobu pre jeho ľahkú dostupnosť predovšetkým kone. Uvádza sa, že struky karob mohli tvoriť 20 - 30% objemu krmiva podávaného koňom! Vysušené lusky majú jemne sladkastú chuť, špecifickú príjemnú vôňu, neobsahujú kofeín ani iné psychoaktívne látky a často sa používajú ako Hypoalergenická náhrada múky pri bezlepkovej diéte.

Obsah živín - všeobecne: 85% sacharidov, NL 5 - 6% = bielkoviny, 2 - 3% tuku, 9% vlákniny, vitamín A, celý komplex vit. B, vápnik 3,8%, meď, horčík, draslík, železo, mangán, chróm. Nízky obsah sodíka - nehrozí opuchy končatín aj pri dlhodobom kŕmení.

Semená Rohovník všeobecného, ​​alebo ak Svätojánsky chlieb, alias Karob sa v Stredomorí v minulosti používala aj ako závažie, predovšetkým pri predaji liečiv, zlata a drahokamov. Dôvodom bola skutočnosť, že váha semien je takmer uniformné. Semená majú v gréčtine názov "kerátion", z čoho vznikol aj český názov karát. Neskôr bol 1 karát stanovený ako 0,2 gramu a stal sa jednotkou pre obsah zlata.

Svoj názov Svätojánsky chlieb získali plody rohovníka podľa povesti preto, že sa nimi živil Ján Krstiteľ a vďaka im prežil na púšti 40 dní.

Možnosti použitia: Svätojánsky chlieb (Karob) je veľmi kvalitným kŕmnym doplnkom pre kone a ďalšie bylinožravce, vzhľadom k jeho nízkemu glykemickému indexu. Vďaka obsahu kvalitnej vlákniny má tiež priaznivý vplyv na trávenie - peristaltiku čriev a vylučovanie. Pomáha pri hnačkových ochoreniach vďaka obsahu tanínu. Má mnohonásobne vyšší obsah vápnika než obilniny.

Svätojánsky chlieb je hypoalergénny, neobsahuje lepok - obilnú bielkovinu. Vynikajúci je aj ako ochucovadlá pre chudé kone, či pri nechutenstve. Tiež je ho možné použiť ako sladký maškrtu či odmenu.

Vhodné aj pre obéznych kone, vďaka nízkemu glykemickému indexu. Alebo aj pre kone chudé - ako ochucovadlá - Príjmy viac potravy. Možné podávať aj koňom s laminitis (sklony ku schvátenie), alebo trpiaci IR syndrómom. Výborný doplnok krmiva pre staré kone a zvieratá v rekonvalescencii so sklonmi k nechutenstvu.

Odporúčané dávkovanie: Bežne sa podáva 150 - 500 g / ks / deň. Niektorí chovatelia nám potvrdili, že používajú aj 2x - 3x vyššiu dávkovanie bez problémov. Je však nutné Svätojánsky chlieb kombinovať s bielkovinovým krmivom - lucerna, sušené mláto, kvasnice, extrudovaná sója, ai. Zamiešajte Karob rovnomerne do ďalšieho vhodného bielkovinového krmiva, nekŕmte ho samostatne - nemá vyvážený pomer bielkovín a glycidov. To len napr. Ako pochúťku z ruky. Nie je potrebné namáčať.

Nový komentár

* (Povinné)

Partneri:

koi

www.koikapor.sk

www.koic.cz

záhradné jazierka a

okrásné ryby

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies.

Viac sa dozviete o ochrane osobných údajov